Nizip 14°C
KATEGORİLER
SON DAKİKA: Öğrenciler şehitler için fidan diktiler
Ana Sayfa / Spor Haberleri

Nizip Gücü Spor kulübü wushu fıght acadeym'in büyük başarısı

Nizip Gücü Spor kulübü wushu fıght acadeym'in büyük başarısı
Spor Haberleri 160 2023
" Milli takımımızı eden Nizip Gücü Spor kulübü wushu fıght acadeym şubesi 5 sporcu, 1 milli takım antrenörü olmak üzere ülkemizi Gaziantep ve Nizip ilçemizi başarıyla temsil etti. "

Nizip Gücü Spor kulübü wushu fıght acadeym'in büyük başarısı

19 Ülke 650 üzerinde sporcunun katıldığı 14-17 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılan wkfe geleneksel wushu kung fu avrupa şampiyonasına

Milli takımımızı eden Nizip Gücü Spor kulübü wushu fıght acadeym şubesi 5 sporcu, 1 milli takım antrenörü olmak üzere ülkemizi Gaziantep ve Nizip ilçemizi başarıyla temsil etti.

Sporcularımızdan İrem Su Öztürk, Abdullah Demir, Feride Gül Kılınç, Avrupa Şampiyonu, Eyüp Şah Öztürk, Mihri Hilal Dokuyucu Avrupa ikincisi oldu. Ayrıca Eyüp Şah Öztürk ve İrem Su Öztürk A milli takımında yarışarak birer altın madalya kazandılar.

Yapılan şampiyons sonunda Nizip Gücü Spor kulübü wushu fıght acadeym şubesi ülkemize 6 altın madalya, 2 gümüş madalya, 1 bronz madalya kazandılar.

Nizip Gücü Spor Kulübü Başkanı Murat Kekçe,

hedefimiz her yıl daha da gelişip ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılar kazanmak olduğunu söyledi. Kekçe, bizleri destekleyen Nizip Kaymakamı Osman Uğurlu, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Türkiye wushu kungfu fedarasyonu Başkan V. Abdurrahman Akyüz, Milli takımlar teknik direktörü Fatma Akyüz, Gaziantep gençlik ve spor il müdürümüz Muhittin Özbay, il spor faliyetleri Müdürü Levent Demir, Nizip ilçe spor Müdürü Faruk Çiçek, Wushu kung fu Milli takım antrenörü Ayhan Öztürk, Salih Urhan ve bize her zaman destek olan sporcu ailelerimize sevenlerimize teşekkür ederiz.

Youtube
Instagram
Copyright © 2019 Yeşil Nizip Gazetesi