Nizip 14°C
KATEGORİLER
SON DAKİKA: Öğrenciler şehitler için fidan diktiler
Ana Sayfa / Eğitim Haberleri

Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmaları NTO Sponsorluğunda Başlıyor

Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmaları NTO Sponsorluğunda Başlıyor
Eğitim Haberleri 296 2024
" Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Nizip Ticaret Odası (NTO) sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2023-2024 eğitim öğretim yılı ortaokullar arası bilgi yarışması başlıyor. "

Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmaları NTO Sponsorluğunda Başlıyor

Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Nizip Ticaret Odası (NTO) sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2023-2024 eğitim öğretim yılı ortaokullar arası bilgi yarışması başlıyor.

Pandemi ve bölgemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle 3 yıldır ara verilen bilgi yarışmaları 4 Martta başlayacak ve Nizip çevre köylerinde bulunan 46 ortaokul katılacak.

NTO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen kura çekimi töreninin açılış konuşmasını yapan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Yarışmaya katılacak tüm okullara ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.”dedi.

Bilgi yarışmasının 17.sini düzenleyeceklerini belirten NTO Başkanı Mehmet Özyurt şunları ifade etti: “İlçemizde yetişen gençlerimizin daha iyi yerlere gelmesi, ülkemiz adına faydalı birer birey olması adına NTO olarak üzerimize düşen sosyal sorumlulukları mümkün olduğu kadar yerine getirmeye çalışıyoruz. Ortaokullar arası bilgi yarışmasını da sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında, çocuklarımızın bilgi ve becerilerini ölçmek, kendilerini ifade etme özgürlüğünü geliştirmek, birlikte başarmak ve takım ruhu sinerjisi oluşturulması amacıyla düzenlemekteyiz. Biz NTO olarak bilgi yarışmasına ev sahipliği ve sponsorluk yapmaktayız bunun dışında hiçbir müdahilimiz bulunmamaktadır. Yarışmada birinci olan öğrencilerimizi tam altın, ikinci olan öğrencilerimizi yarım altın ve üçüncü olan öğrencilerimize de çeyrek altın ile ödüllendireceğiz. Ayrıca okul kütüphanesinde kullanabilecek kitapları da okul müdürlerimize hediye edeceğiz. İnşallah hak edenin ve başarılı olanın kazandığı bir yarışma olur. Bu yarışmalar bizim dönemimizde devam etmektedir, önümüzdeki dönemlerde de devam etmesini temenni ediyoruz. Bu çalışmalarda sürekli işbirliği içerisinde olduğumuz Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Eğitimde NTO’nun her zaman kendilerine destek olduklarını dile getiren Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Nerede kalmıştık diyerek 3 yıldır ara verdiğimiz bilgi yarışmasını tekrar başlatıyoruz. NTO, 2012 yılında göreve geldiğimizden bu güne kadar bizlere her konu da destek vermiştir kendilerini canı gönülden tebrik ediyor teşekkür ediyorum. Bilgi yarışmalarımızda bizim için birinci, ikinci ve üçüncü değil öğrencilerimizde yarış duygusunun gelişmesi, öğrencilerimizin sosyal bir aktivitede nasıl daha iyi yarışacaklarını, çocukların nasıl bir salon kültürü alması gerektiğini hep birlikte öğreneceğiz ve öğreteceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından kura çekimi yapılarak okulların yarışacakları gruplar belirlendi.

Gerçekleşen törene NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, Nizip İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kılıç, NTO Yönetim Kurulu Üyeleri ve ortaokul müdürleri de katıldı

Youtube
Instagram
Copyright © 2019 Yeşil Nizip Gazetesi